ТОВ «Куковицьке»
с. Куковичі, Корюківський р-н., Чернігівська обл.
Сергій Стрілець, директор ТОВ «Куковицьке»
«Потрібно зробити виробництво ефективнішим, щоб отримувати більше прибутку з гектара землі»
Господарство належить до групи компаній «Урожай Агро Експорт», яка обробляє 18 тис. га землі. ТОВ «Куковицьке» — другий майданчик з виробництва молока, придбаний у 2020 році.
Тримають — 350 дійних корів. Система утримання — прив’язна. Приміщення для утримання тварин реконструюють.
Корів доять у молокопровід («Брацлав» і «ДеЛаваль»). Щодоби виробляють 8 тонн молока екстраґатунку. Середній добовий надій на корову становить — 24 кг. Уміст жиру — 3,9−4%, білка — 3,4%.
Для годівлі корів використовують 3 раціони: два для дійних і один сухостійний. Телицям згодовують окремий раціон.
У годівлі використовують корми власного виробництва: кукурудзяний силос, люцернове сіно і сінаж, сіно лугове, солому. Купують соняшниковий і соєвий шріт, макуху, пивну дробину.
Телят молочного періоду тримають в індивідуальних будиночках. Молоко пастеризують, випоюють за допомогою молочного таксі, придбаного торік. Перше випоювання молозива — через зонд. Воду, сіно та комбікорм дають з місячного віку. В якості підстилки використовують подрібнену солому. Молочний період триває два місяці. Відлучають теличок при досягненні ваги 80 кг. Бичків збувають одразу після народження.
Телиць осіменяють у 12−13 місяців (вага — 400 кг, висота в холці — понад 1,3 м) за ознаками природної охоти та за схемами синхронізації. Для запліднення телиць і корів використовують сексовану сперму.
Сухостійні корови перебувають на відкритому майданчику, який облаштовано поїлками з підігрівом. За місяць до отелення тварин переводять у корівник.
Для управління стадом використовують автоматизовану програму «Орсек».
Для заготівлі грубих кормів мають набір техніки POETTINGER: косарка NOVACAT 3007 T RCB (2021 р.), валкувач TOP 652 (2021 р.), рулонний прес-підбирач IMPRESS 3160 V PRO (2023 р.). Також використовують їх посівну комбінацію TERRASEM C 6 FERTILIZER (2017 р.).