ТОВ «Промінь–Лан»
ТОВ «Промінь–Лан», с. Весела Долина, Кременчуцький р-н, Полтавська обл.
Олександр Яресько, директор ТОВ «Промінь-Лан» та ТОВ «Агрофірма „Соняшник“»
«Можна призначити найкращого директора, але без команди він нічого не вартий — взагалі нічого. Все починається з команди хороших спеціалістів. Якщо є команда, буде і результат і здобутки. Я вважаю, що мені вдалось зібрати саме таку команду».
ТОВ «Промінь-Лан» та ТОВ «Агрофірма „Соняшник“» входять до аграрного підрозділу СП «Хімопол» і мають одного директора, головного зоотехніка, агронома та інженера.
Інтерв'ю з радником з економічних питань СП «Хімопол» Геннадієм Мошинським.
Молочні майданчики реконструйовано.
Вся худоба, за винятком дійних корів і лише взимку, тримається безприв’язно на глибокій солом’яній підстилці.
Доїння дворазове у молокопровід. За кожним оператором закріплено 50 корів. Щомісяця проводиться контрольне доїння.
Під кормові культури відведено 400 га. Заготовляють силос із кукурудзи, тритикале і люцерни, люцернове сіно; використовують на корм зерно власного виробництва (кукурудза, пшениця, ячмінь). Купують шроти (соєвий, соняшниковий, ріпаковий), післяспиртову зернову барду (кукурудза). Минулоріч уперше заклали 2,5 тис. т жому в рукави.
Кормосуміш роздають двічі на день.
На обох МТФ роботу організовано в тижневому ритмі.
Показники станом на серпень 2021 у ТОВ «Промінь–Лан»
Засновано у 2007 р., розміщується в с. Весела Долина.
Обробляють 1705 га ріллі.
Тримають 810 гол. великої рогатої худоби, з них 381 фуражна корова.
Мають статус племрепродуктора голштинської та української чорно-рябої породи.
Надій за 2020 р. становив 8529 кг молока на фуражну корову; вихід телят на 100 корів — 77 гол.; продаж нетелей — 80 гол.
Поточна добова продуктивність на корову становить 29 кг молока з умістом жиру 3,6%, білка — 3,2%, КСК — 120 тис./мл, бакзабрудненість — 50 тис./мл. Високопродуктивні дійні корови споживають близько 22 кг сухої речовини корму.
Ферму обслуговують 32 чоловіка, з них 6 спеціалістів.
Два роки тому почалась активна розбудова комплексу, облаштовано вигульні майданчики, зроблено дороги, відновлено силосні ями, впорядковано територію молочної ферми.
Для дійного стада відведено 2 корівники і окремий — для пологового відділення.
Наприкінці липня 2021-го завершено реконструкцію корпусу на 200 корів: повністю замінено систему водопостачання і гноєвидалення, молокопровід, освітлення, облаштовано кормовий стіл.
Корів доять апаратами з функцією дуовак для оптимальної молоковіддачі. Використовують лічильники молока, за показниками яких нараховується зарплата дояркам.
Телят із народження тримають на відкритому повітрі, збереженість тварин до двомісячного віку становить 99%. Найменші телята споживають пастеризоване незбиране молоко (для пастеризації використовується стаціонарний пастеризатор, для напування —відра з сосками для відвернення казеїно-безоарної хвороби) і гранульований корм, воду — з 3-5-го дня. Сіно не використовується. Монокорм вводять з 53-го дня.
Протягом молочного періоду телята випивають 328 л молока, середній добовий приріст становить 800 г.
З 74-го дня телят тримають дрібними групами по 8-10 голів. Тут вони споживають загальнозмішаний раціон високопродуктивних корів і до 2 кг комбікорму. З теличок 3-6 місяців і 6-12 місяців формуються більші групи.
Щомісяця зважують усіх тварин. Для цього обладнано вагову, поруч з якою розміщується станок для розчистки ратиць.
Як і в «Соняшнику», телиць запліднюють у 12-13 місяців при досягненні маси 360 кг і висоти 127 см у холці.