«Щоб рухатись далі, нам не потрібні подачки, просто не треба нам заважати»

 

«Щоб рухатись далі, нам не потрібні подачки, просто не треба нам заважати»

Клименко Анатолій Володимирович, власник МПК "Катеринославський" 

Закінчив Дніпропетровський сільськогосподарський інститут за спеціальністю "Агрономія". Має державні нагороди: орден «За заслуги» III ступеня (2000 р.) та орден «За заслуги» II ступеня (2004 р.).

 

 

23 квітня 2015 року МТК "Катеринославський" (м. Дніпропетровськ) став членом Асоціації виробників молока (АВМ). Власник господарства Анатолій Клименко звертається до українських виробників молока і закликає усіх приєднатися до лав АВМ з метою зберегти галузь тваринництва, зокрема молочного скотарства, від занепаду:

«Не зважаючи на те, що допоки моєї заяви в АВМ не було, я тісно співпрацюю з об’єднанням упродовж багатьох років. Чотири роки поспіль брав активну участь у молочних конгресах. Чимало конференцій та навчальних семінарів асоціація проводила на базі МТК «Катеринославський». Я прийняв рішення вступити до АВМ у дуже складний для країни, виробників молока та власне асоціації час, тому що нас ніхто не підтримує.

Потрібно об’єднуватись усім без виключення молочарям України — від крупних до дрібних, — щоб розуміти про що піклується АВМ, ситуацію на ринку молока та хто його регулює. Переробникам молока слід змінити тактику своєї співпраці з виробниками, бо через рік-два холодильне обладнання молокозаводів стане пустим і ржавітиме, тому що корів не буде.

Судячи з останніх цифр, за перший квартал поголів’я ВРХ зменшилось на 10%. Але знаючи статистику, можна сказати, що реальні дані набагато більші. Більше 50% переробних підприємств — іноземні компанії. Вони залишаться без сировини і українці не матимуть змоги споживати натуральні продукти молочної переробки. Неодноразово піднімалася проблема виробництва недобросовісними переробниками молочних продуктів на основі пальмової олії. Досі ніхто не знає, в яких об’ємах її завозять до України і скільки олії потрапляє на молокозаводи. Нині держава цього не контролює. Необхідно дослідити та оприлюднити ті торгові марки, які випускають фальсифіковані товари, щоб споживачі знали про них і розуміли, яку шкоду вони приносять здоров’ю.

Ми готові зменшити ціну на сировину, але нас ніхто не чує і не підтримує. Подорожчали електроенергія, пальне, мінеральні добрива тощо. У нашому підприємстві, для прикладу, працює 336 робітників. Ми створили ці робочі місця майже за п’ять років, сплачуємо усі податки, працівники своєчасно отримують заробітну плату, але як в таких умовах працювати? При минулій владі нас постійно перевіряли контролюючі органи, нинішня ж влада обкладає податками, скасувала пільги. Як витримати такий натиск? Ми розуміємо, що людей потрібно годувати натуральними продуктами. Протягом всього періоду існування нашого молочного комплексу ми жодного разу не використовували хімічних добавок в раціонах тварин, щоб отримати більше молока. Ми витрачаємо значні кошти на профілактику та збереження здоров’я корів, бо піклуємося про якість продукту.

Незахищеними залишаються селяни, які розводять худобу. Так, планується створення сімейних ферм та виділення коштів на завезення канадських нетелей для комплектування цих ферм. Відверто кажучи, я хочу, щоб їх ставало більше, щоб наші люди жили краще, особливо молодь, яка має бажання працювати на землі. Але ж і ми можемо забезпечити ці ферми власними нетелями замість канадських чи американських. Аби тільки була якась підтримка від держави.

Знову повторюсь і скажу, що нас не бачать і не чують. Те, що нині скасовано для підтримки селян вже не повернеш, бо не буде куди вертатись, залишаться зруйновані ферми, худобу виріжуть, зникнуть робочі місця, як колись було після 1991-го. Прем’єр-міністру та профільному міністру потрібно схаменутись. Виробникам молока нічого не потрібно, дайте нам тільки ринки збуту.

В нинішньому скрутному становищі люди більше об’єднуються, щоб будувати економічну державу, бо треба жити, а не виживати. Я прийняв рішення стати членом АВМ, бо держава нині від нас далека. Я хочу підтримати президента АВМ, його команду та всіх виробників молока. Необхідно єднатись навколо АВМ, щоб виробляти політику, яка буде корисною для держави, виробників та переробників молока. Украй важливо, щоб нас ставало більше, тому що тоді нас почують і йтимуть назустріч. Нам не потрібні подачки, нам просто не потрібно заважати, щоб рухатись далі.

Я звертаюсь до керівників крупних сільськогосподарських підприємств з виробництва молока Тетяни Корост (ТОВ «Агрофірма „Маяк“, Полтавська обл.), Володимира Хоришка (ПрАТ „Агро-Союз“, Дніпропетровська обл.), Олега Рубцова (ТОВ „Українська молочна компанія“, Київська область) та інших об’єднуватись в АВМ. Це єдина організація, яка підтримує виробників молока. Разом ми навчимо або знімемо тих нерадивих чиновників, які нині наносять державі збитки. Асоціація повинна мати представника у Верховній Раді, який не просто розповідатиме про проблеми, а робитиме реальні кроки для розвитку аграрного бізнесу, в першу чергу тваринницького. Разом ми зможемо зберегти тваринництво, призупинити вирізання поголів’я, отримати достойні ціни, підвищити заробітну плату усім, хто працює в галузі тваринництва та рослинництва.

Питань для обговорення надзвичайно багато і від АВМ я очікую більш рішучих дій. І не має різниці між фермером, який тримає 10 корів і фермером, який утримує 5000 голів. Ми повинні бути разом».

MilkUA.info

comments powered by Disqus

Останні додані

14 січ. 2025 р., 13:30:00

У молочному скотарстві й досі більше креативу та необхідності постійного пошуку оптимальних рішень, ніж прописних істин. Тут було, є і ще довго буде цікаво працювати

10 січ. 2025 р., 13:00:00

Надзвичайні люди. Надзвичайні корови. Надзвичайні результати

19 лют. 2024 р., 10:45:00

Вдома зварила понад 40 видів, але найбільше люблю сири з білою пліснявою

13 лют. 2024 р., 14:30:00

П’ять відзнак на World Cheese Awards отримали сири ТМ «Zinka»

5 лют. 2024 р., 14:50:00

Дві відзнаки на World Cheese Awards отримали сири сироварні «Гарбузовий рай»

6 груд. 2023 р., 14:30:00

Потрібно зробити виробництво ефективнішим, щоб отримувати більше прибутку з гектара землі

29 вер. 2023 р., 11:10:00

Якщо хтось постраждав, то інший має стати джерелом відродження

6 лют. 2023 р., 09:05:00

Сир “Урожайнийˮ окупаційний із присмаком перемоги