експорт, зерно
Україна вивезла майже усе торішнє зерно

 

Українські аграрії скорочують у поточному році посіви озимих культур, однак експортний потенціал країни збережеться.

Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський в інтерв'ю DW.

Він нагадав, що на момент вторгнення рф фермери мали засіяні землі й певний запас добрив і палива, тому максимально відсіялися в тих умовах, які були, незважаючи на проблеми з кредитами, дизелем, цінами, з логістикою, неможливістю реалізувати вирощене.

«Але всі ці проблеми відображаються на посівах озимини. Вони сіють на 20−30% менше, аніж минулого року.

Всі мають розуміти, чим довше буде війна, тим менше буде зерна в Україні й тим більше загострюватимуться глобальні проблеми із зерном. Минулорічне зерно ми майже все вивезли», — додав міністр.

Сольський також уточнив, що урожай буде дещо нижчим, ніж очікувалось (65−67 млн т).

«Для споживання нам потрібна одна четверта від зібраного. Тому для експорту залишиться ще дуже і дуже багато», — заспокоїв він.

comments powered by Disqus

Останні додані

26 черв. 2026 р., 12:05:00

  Виторг від експорту молочної сироватки за 5 місяців зріс на 23,3%

26 черв. 2026 р., 10:55:00

  П’ять простих способів удосконалити секцію для отелення

26 черв. 2026 р., 10:25:00

  Тваринництво дозволяє зменшити собівартість вирощування сільгоспкультур

26 черв. 2026 р., 09:40:00

  В Україні розглядають варіанти відновлення аграрного міністерства для євроінтеграції

26 черв. 2026 р., 09:00:00

  Євросоюз спростить правила маркування хімічних речовин і добрив

25 черв. 2026 р., 12:00:00

  Посилено вимоги до агропідприємств для отримання критичного статусу

25 черв. 2026 р., 11:25:00

  Компанія Biochem відсвяткувала 40-річчя своєї діяльності

25 черв. 2026 р., 10:50:00

  Сільгоспвиробництво в Україні сповільнює темпи зростання